Merhaba!

Ben Zeki. 2011 yılının Ekim ayından bu yana Malta’da yaşayan, Malta’daki ortalama 500 yerleşik Türk’ten birisiyim. Buraya geliş sebebim dil okulu değil işimdi. Kendi iş yerimi kurmadım, özel bir şirkette çalışıyorum. Gelmeden önce hali hazırda az çok İngilizce bildiğim için dil okuluna gitmek yerine, yerli halkla konuşarak, zaman içerisinde dilimi ilerletmeyi tercih ettim. Hangi okul en iyisi hangi okul en kötüsü bilmiyorum ama etrafımdan edindiğim bilgiler çerçevesinde bu konuda da yazılar yazıp öğrenci adaylarını bilgilendirmeye çalışıyorum.

Seyahat etmeyi çok seviyorum. Yeterince zengin olsaydım yılın 11 ayını seyahat ederek 1 ayını da bir sonraki seyahatimi planlayarak değerlendirmek isterdim. Avrupa’nın bir çok merkezi şehrini hali hazırda gördüğüm için bu aralar uzak doğu ve Güney Amerika seyahati hayalleriyle yaşıyorum.

Facebook: https://www.facebook.com/birkucukulke

Sevgiler. :)

6 yorum

  1. Merhaba
    Bloğunuz ve yazıların çok güzel 👍 bizlerle paylaştığınız için teşekkürler. Benim size Malta hakkında sormak istediğim bir kaç soru var cevaplarsanız çok sevinirim. Ben 10 sene önce Malta da okudum 1 seneye yakın kaldım. Geçen yaz da tatille gittim ve orda küçük bir mağaza açmaya karar verdim. Yanlız vize kısmı nasıl oluyor? Vizeyi nasıl alıyorum. Birde önce şirket kurulumu mu yapmam gerek yoksa dükkan mı kiralama lazım. Prosedür nasıl işliyor?
    Teşekkürler

  2. Merhabalar Malta üniversitesinde 3 hafta kadar eğitime geleceğim.kafam oldukça karışık size sorularımı mail atabileceğim bir adresiniz var mıdır acaba?

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment