Yue Bistro, Naxxar

Bir süredir yemeli içmeli tavsiyeler vermediğimi fark edince, dün akşam gittiğim ve hamburgerinden çok memnun kaldığım Yue isimli mekandan sıcağı sıcağına bahsetmek istedim.

Yue, adanın orta kısımlarında kalmasından mütevellit turistler arasında çok da popüler olmayan Naxxar şehrinde bulunan bir sağlıklı yaşam merkezi.

İçerisinde gym center’dan spor bilimi labaratuarına, fizyo terapi merkezinden spa’ya kadar çeşit çeşit sağlıkla bağlantılı bölümlerin bulunabileceği bir merkez.

Ben deniz henüz sağlıklı yaşam konusunda emin adımlarla yürüyebilen birisi olamadığım için restaurantına iki kez gittiğim bu yerin gym center’ının kapısının önünden bile geçmedim, o yüzden bu yazıda bahsedeceğim şey sadece yemekleri ve servisi olacak.

Vejeteryan Hamburger
Vejeteryan Hamburger

Şimdi bu kadar sağlıklı yaşam merkezi falan diye anlatınca gözünüzde kalorilerin sayıldığı, bol protein az karbonhidratlı menülerin bulunduğu bir mekan canlanmış olabilir ama maalesef işin gerçeği öyle değil. Obezite hastalığının çok ama çok yaygın olduğu bir ülkede olduklarının farkında olan yetkililer kalori sayılan bi mekan açtıklarında iflas edebileceklerini düşünmüş olmalılar ki, tamamen Malta halkının zevkine hitab eden bir restaurant açmışlar.

Menüde, başlangıç olarak dikkatimi çeken iki şey klasik italyan bruschetta’sı ve sarmısaklı bir sosla servis edilen ahtapot oldu. Dikkatimi çekmelerinin sebebi bu yemekleri burada ilk kez görüyor oluşum değil, başka mekanlarda 3 euro’ya yiyebileceğimiz bruschetta’yı 8 euro’ya servis ediyor oluşlarıydı!

Başlangıç fiyatlarını görünce çok aç olmama rağmen o bölümü atlayıp direk ana yemekler bölümüne geldim.

Ana yemekler; makarna, et yemekleri, pizza ve hamburger olarak dörde ayrılmıştı. Vejeteryan seçeneği olarak ana malzemesi taze kuşkonmaz olan bir yemek vardı ama ben etobur bir insan olmamdan mütevellit çok detaya inmeden direk hamburgerler kısmına geçtim.

3 çeşit hamburger vardı; tavuklu, normal angus etinden yapılmış sade (içerisinde başka hiçbir malzeme olmayan) ve yine angus etinden yapılmış ama ekstra olarak peynir, karamelize soğan vs. eklenen hali vardı. Ben son seçeneği sipariş ettim. Diğer arkadaşlar ravioli, ızgara tavuk göğsü ve spagetti sipariş ettiler.

Ben dahil herkes tabağından memnun kaldı. Servis gayet hızlı, garsonlar da çok güler yüzlüydü. Tatlı olarak “mama’s cake” dedikleri çocukluğumuzun bisküvili pastasından yedik! Çok çok güzel değildi ama fena da değildi işte.

Bir hafta içi çok turistik olmayan ve istediğin hemen her şeyi bulabileceğiniz bir mekana gitmek isterseniz Yue Bistro’yu tavsiye ederim.

Menünün tamamın ulaşmak için buraya, haritadaki yerini bulmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Afiyet olsun! :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir