Bir Düğün Mekanı Olarak Malta Havalimanı

Seyahat etmeyi sevdiğim kadar havaalanlarını da severim ben. Gittiğim her havalimanını kendi kafamda kategorize eder, sevdiklerime gitmem gereken süreden biraz daha erken gidip zaman geçiririm. Munich havalimanı bunlardan birisidir mesela. Lufthansa’nın sunduğu ücretsiz çay – kahve servisinin dışında çeşit çeşit restaurant, alışveriş yapılabilecek mağazaların çokluğu ve mekanın ferah olması bu havalimanını sevmemdeki etkenlerden bir kaçı.

Bugüne kadar gördüğüm en büyük havalimanı Dubai Havalimanı, en küçük havalimanı da sanırım Sicilya’daki Catania Havalimanı’ydı.

Malta Havalimanı buraya ilk kez gelen bir çok Türk için -özellikle Atatürk Havalimanı’nı gördükten sonra- küçücükmüş gibi gelse de, aslında o kadar da küçük bir yer değil. Hatta öyle ki, zaman zaman havalimanı özelliğinin dışında başka etkinlikler için de kullanılıyor burası. Senede bir kez “giden yolcu” kısmının halka açıp duty free mağazalardan alışveriş yapılmasına izin vermeleri, yine giden yolcu salonunda düzenlenen küçük çaplı klasik müzik konserleri bu etkinliklerden bazıları.

Ben havalimanlarının havalimanı özellikleri dışında kullanılması fikrine bayılıyorum. Mesela pistlerinde araba yarışı yapılması bunlardan birisi ama benim esas unutamadığım, Şafak Ongan’ın Tarkan’la Sabiha Gökçen Havalimanı henüz aktif olarak kullanılmıyorken yaptığı Frekans röportajıydı. O ne güzel bir röportajdı öyle, nasıl da zamanın ötesinde.

Geçtiğimiz hafta Malta Havalimanı yine hiç alışık olmadığımız ve hatta benim daha önce hiç duymadığım bir etkinliğe imza attı.

11130220_810604612310178_6980512608239079095_n

Geçen yıl sevgilier günününde Air Malta’nın aşk uçağında hostes sevgilisi Julia Lynne Saliba’ya evlenme teklifi eden kaptan pilot Charles Borg Giuliano, evlenme tekfli konseptine uygun olarak düğünlerini Malta Havalimanı’nda yapmışlar.

11672_810604605643512_855042031908796069_n

Bu haber Facebook’da o kadar çok paylaşıldı ve insanlar tarafından o kadar çok sevildi ki, yorumların büyük çoğunluğu havalimanında düğün yapmak isteyen diğer insanlar tarafından yazılmıştı. Havalimanı yönetimi bu yorumları ne kadar dikkate alacak bilmiyorum ama aşağıdaki videoyu izleyince insanların neden orada düğün yapmak için ısrar ettiklerini siz de anlayacaksınız. : )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir