Malta 2018 Yaz Aktiviteleri: Neler Yapmalı, Nerelere Gitmeli?

Malta, aktiviteler ve yapılacak şeyler konusunda bundan bir kaç sene öncesine kadar çok renkli bir yer değildi ama son bir kaç senedir bu durum değişti ve özellikle Valletta’nın 2018 Kültür Başkenti seçilmesiyle beraber yapılacak şeyler, gidilecek aktiviteler daha da çoğaldı.
Malta’da yaşayanlar ya da ziyaret etmeyi / okul için gelmeyi düşünenler Facebook üzerinden “event”leri takip ederek bir çok etkinliğe ulaşabilirler fakat bu yazın en önemlileri ve bence muhakkak gidilmesi gereken etkinliklerini bloğa taşımak istedim.

Valletta Film Festivali (8 Haziran – 17 Haziran)

Bu yıl Valletta Film Festivali’nin 4.sü düzenlenecek. Artık ilk acemiliklerini attılar ve yavaş yavaş profesyonel seviyeye gelmeye başladılar. :) 10 gün boyunca Valletta’nın farklı köşelerinde farklı ülkelerden onlarca film gösterilecek. Gün itibariyle program henüz açıklanmadı ama yakın zamanda açıklanacak diye düşünüyorum. Güncel bilgi için aşağıda adresini verdiğim websitelerini ziyaret edebilirsiniz.
Mekan: Valletta

Websiteleri: http://www.vallettafilmfestival.com

Isle of MTV Malta Müzik Haftası (27 Haziran – 1 Temmuz 2018)

Daha önce bu festivalden şurada uzun uzun bahsetmiştim. Gün itibariyle sahne alacak sanatçılar henüz açıklanmadı ama güncel bilgileri kendi websitelerinden takip edebilirsiniz.

Mekan: Il-Fosos Meydanı, Floriana
Websiteleri: http://www.isleofmtv.com
Bu arada önemli bir not, bu yıla kadar ücretsiz olarak yapılan festivale bu yıl biletleme ve VİP bilet sistemi gibi değişiklikler getirilmiş. Detaylı bilgiye bu linkten ulaşılabilir.

Joseph Calleja ve Eros Ramazotti Konseri (21 Temmuz 2018)

Malta’nın medarı ihftiharı, dünyaca ünlü opera sanatçısı Joseph Calleja’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği konserlerinin bir yenisi fakat bu sefer özel konuk olarak yine dünyaca ünlü İtalyan sanatçı Eros Ramazotti kendisine eşlik edecek. Bence çok değişik ve eğlenceli bir konser olacak!

Mekan: Il-Fosos Meydani, Floriana

Biletler: https://www.showshappening.com/nng/Joseph-Calleja-2018

Unite with Tomorrowland (28 Temmuz 2018)

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Tomorrowland festivaline katılım o kadar fazlaydı ki bu yıl yeniden düzenleme kararı aldılar ve biletleri geçen yıla göre çok daha erkenden satmaya başladılar. Bu yılın en önemli DJ’ı Steve Aoki olacak (geçen yıl DJ Snake gelmişti mesela) ve şu ana kadar açıklanan diğer iki DJ ise Nervo ve VINAI. (Ben son ikisini tanımıyorum açıkçası!) :)

Yazının girişinde de bahsettiğim gibi onlarca ve belki yüzlerce etkinlik olacak bu yıl Malta’da fakat benim aklıma gelen en büyük organizasyonlar şimdilik bunlar. Yenilerini öğrendiğim anda Facebook ve Instagram üzerinden de paylaşmaya devam ederim. İyi eğlenceler! :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir